VastSkepp

Historia
Vastervik
Skepparna
 500cc
2005
2006, 2007
1993, 2001
50cc/80cc
1981, 1982, 1987, 1988, 2015
1983, 1998, 2001

 

 

 


1952

1953

1954

1955

1956

1957

1958

1959

1960

1961

1962

1963

1964

1965

1966

1967

1968

1969

1970

1971

1972

1973

1974

1975

1976

1977

1978

1979

1980

1981

1982

1983

1984

1985

1986

1987

1988

1989

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

 

Vill du hjälpa till med artiklar, fakta, resultat, bilder och filmklipp info@skepparnaspeedway.se

 

 



De tre bästa från individuella RM-finalen för knattar i Kjula 1981. Fr v: 2:an Jörgen Johansson, Skepparna,
1:an Per Jonsson, Fräsarna och 3:an Peter Nahlin, Getingarna



 


Nyheter
15 mars 2017
De jagar plats till VM-serien
     
Förbundet har nominerat de svenska förarna som ska kvala till VM- och
EM-serien kommande säsong. Tre Västerviksförare återfinns bland de utvalda.

   

Läs mer

7 mars 2017
Han blir ny ordförande
     
Det blev skifte på ordförandeposten i Westerviks MSK när klubben höll sitt
årsmöte. Seimour Östervall avgick och ersätts av Rune Nilsson.

   

Läs mer

8 april 2016
Ingen operation för Joel Kling
     

Västervik Speedways Joel Kling behöver inte opererar tummen som har brutet.

Efter att Joel har besökt en ortoped konstaterades det att någon operation inte

behövds göras sedan han brutit ena tummen.

   

Läs mer

6 april 2016
Ljung kvalar till VM och EM
     

Västervik Speedways gästförare Peter Ljung får chansen att kvala till både VM-serien

och EM-serien.

Kvalet till nästa års VM-serie för Peters del inleds i italienska Terenzano den 7 maj.

Kvalet till årets EM-serie kör Peter i ungerska Debrecen den 30 april.

   

Läs mer

5 april 2016
Joel Kling skadade sig
     
Västervik Speedways Joel Kling skadade sig i samband med en U21-landskamp mot
Danmark. Han beräknas bli borta i minst fyra veckor.

   

Läs mer

2 april 2016
Västerviksförare på stort läger
     
I helgen väntar årsdebut på speedwaycykeln för Anton Karlsson och Gustav Johansson.
De åker ner till Skåne för ett träningsläger ihop med 28 andra svenska förare.

   

Läs mer

30 mars 2016
Wahlqvist kvalar till VM
     

Skepparnas Noel Wahlqvist är en av 18 nominerade förare till det svenska kvalet

 Youth Gold Trophy 85cc, motsvarande VM.

Det svenska kvalet avgörs i två deltävlingar i Vetlanda den 24 april och Nyköping

den 21 maj.

De sju främsta förarna efter båda kvaltävlingarna går vidare till de två semifinalerna.

Finalen i Youth Gold Trophy 85cc avgörs i Kumla den 2–3 juli.

23 mars 2016
Vill bjuda på bättre show
     
Det ska bli roligare racing på Stena Arena – åtminstone om Västervik Speedway
får bestämma. I år finns nytt material och maximerad dosering på banan.

   

Läs mer

14 mars 2016
Mer än halverade förarkostnaderna
     
Att dra sig ner till Allsvenskan gjorde gott för Västervik Speedways ekonomi.
"Nu har man kunnat sova om nätterna", skrattar ordföranden Seimour Östervall.

   

Läs mer

14 februari 2016
Dakota North nobbar Västervik
     

Västervik Speedways nyförvärv Dakota North kommer inte att köra i Europa under 2016.

Anledningen är att Dakotas pappa var med om en svår olycka i slutet av 2015 och är 

ännu inte fullt återställd. Därmed har Dakota tagit beslutet att stanna hemma i Australien.

   

Läs mer

 

Flera nyheter finns under respektive år



 

 


 

 

 

Nya sidor

17-04-2017Sverige 55 - Danmark 53 80cc (1998)
Sverige 58 - Danmark 50 80cc (1998)
14-04-2017Individuella Junior VM Semifinal (1998)
Jawa Cup (1998)
09-04-2017Jawa Cup (1998)
Individuella DM 80cc (1998)
Piraterna 42 - Gnistorna/Skepparna 40 - Vetlanda 37 - Korparna 4 (1998)
Nyköping Open (1998)
26-03-2017Individuella Junior VM Kval (1998)
Vikingen Open 80cc (1998)
Njudungarna 46 - Ulvarna 37 - Dackarna 23 - Skepparna 12 (1998)
11-03-2017Ulvarna 50 - Dackarna 29 - Njudungarna 23 - Skepparna 12 (1998)
26-02-2017Individuella VM Kval (1998)
SEFF Mästerskapet 80cc (1998)
Natt-i-natti 80cc (1998)
19-02-2017Öppen A-B (1998)
The Rest of Sweden 55 - Piraterna 28 (1998)
Västervik 46 - Vargarna 32 - Örnarna 18 - Getingarna 11 (1998)
Vetlanda 40 - Vargarna 29 - Västervik 22 - Indianerna 17 (1998)
Percy Lundqvist Open (1998)
Individuella Junior VM Kval (1998)
29-01-2017Ulvarna 41 - Visby 28 - Skepparna 24 (1997)
Vetlanda 54 - Västervik 41 (1997)
Bysarna 58 - Västervik 38 (1997)
15-01-2017Vargarna/Piraterna 49 - Skepparna 27 - Gnistorna 23 - Vetlanda 20 (1997)
Bromans Minne 80cc (1997)
Njudungarna 41 - Visby 26 - Skepparna 21 - Dackarna 16 (1997)
14-01-2017Skepparna 40 - Vetlanda 36 - Gnistorna 20 - Bysarna/Dackarna 20 (1997)
Internationell tävling (1997)
Örnarna 55 - Västervik 41 (1997)
Jawa Cup (1997)
06-01-2017Topp 16 80cc (1997)
Individuella Junior SM Final (1997)
Individuella RM Final 80cc (1997)
SEFF Mästerskapet 80cc (1997)
Jawa Cup (1997)
26-11-2016Individuella RM Kval 80cc (1997)
13-11-2016Rospiggarna 56 - Västervik 37 (1997)
Individuella SM Kval (1997)
Individuella SM Kval (1997)
Individuella Junior SM Kval (1997)
Individuella Junior SM Kval (1997)
12-11-2016Visby 35 - Ulvarna 28 - Njudungarna 24 - Skepparna 19 (1997)
Skepparna 33 - Masarna - Gnistorna - Slangerup (1997)
Piraterna 28 - Indianerna 26 - Skepparna 23 - Delfinerna 19 (1997)
Roslagen Open (1997)
06-11-2016Nyköping Open (1997)
Individuella GP/VM Svensk final (1997)
Etab Open (1997)
Sverige U21 - Finland (1997)
Gislaveds Open 80cc (1997)
05-11-2016Gävle 35 - Team Hagfors 27 - Husarerna 23 - Skepparna 22 (1996)
Rospiggarna 74 - Västervik 22 (1996)
Kentas Open 80cc (1996)
Husarerna - Mariestad - Skepparna 21 - Gesällerna (1996)
Klubbmästerskap 80cc (1996)
Vetlanda 51 - Västervik 45 (1996)
Öppen 80cc (1996)
Öppen 80cc (1996)
Individuella Junior VM Kval (1997)
Individuella VM/GP Kval 1 (1997)
Individuella VM/GP Kval 2 (1997)
Individuella DM Final 80cc (1997)
Njudungarna 34 - Skepparna 30 - Ulvarna 24 - Dackarna 20 (1997)
Valsarna 61 - Västervik 34 (1997)
30-10-2016Jawa Cup (1996)
Örnarna/Gnistorna 41 - Piraterna 32 - Skepparna 25 - Indianerna 2 21 (1996)
Bysarna 52 - Västervik 44 (1996)
Indianerna 2 40 - Skepparna 31 - Piraterna 29 - Vetlanda 19 (1996)
Öppen 80cc (1996)
Öppen 80cc (1996)
Individuella RM Final 80cc (1996)
Dackarna 37 - Västervik 59 (1996)
Gävle 32 - Njudungarna 29 - Skepparna 25 - Örnarna 15 (1996)
Vetlanda 34 - Örnarna/Gnistorna 32 - Skepparna 30 - Piraterna 24 (1996)
Vetlanda 34 - Örnarna 34 - Skepparna 28 - Indianerna 2 22 (1996)
Oliver Berntzon
Victor Palovaara
09-10-2016Individuella SM Kval (1996)
Individuella SM Kval (1996)
Individuella RM Kval 80cc (1996)
08-10-2016Individuella Junior SM Kval (1996)
02-10-2016Roslagen Open (1996)
Individuella Junior SM Kval (1996)
11-09-2016Folkare Open (1996)
Vetlanda 41 - Indianerna 2 33 - Piraterna 25 - Skepparna 20 (1996)
Indianerna 61 - Västervik 35 (1996)
Valsarna 47 - Västervik 49 (1996)
Öppen 80cc (1996)
Jawa Cup (1996)
Örnarna 25 - Indianerna 25 - Vetlanda 19 - Valsarna 18 - Västervik 15 - Rospiggarna 14 - Smederna 10 (1996)
Fräsarna 40 - Skepparna 29 - Piraterna 17 - Vargarna 10 (1996)
Vetlanda 30 - Skepparna 26 - Örnarna 22 - Masarna 19 (1996)
04-09-2016Smederna 56 - Västervik 40 (1996)
Sverige 54 - Danmark 41 (1996)
Njudungarna 36 - Husarerna 28 - Gävle 26 - Skepparna 18 (1996)
03-09-2016Individuella GP Kval (1996)
Örnarna 60 - Västervik 36 (1996)
Håkans minne (1996)
Husarerna 35 - Team Hagfors 31 - Njudungarna 20 - Skepparna 11 (1996)
28-08-2016Kea Open (1996)
Skepparna 43 - Örnarna 40 - Indianerna 2 19 - Piraterna 17 (1996)
Vetlanda Open (1996)
18-08-2016Adam Shields
Travis McGowan
31-07-2016Pontus Aspgren
Piraterna - Västervik 2010
30-07-2016Nicolai Klindt
08-07-2016Västervik - Dackarna Kvartsfinal 2012
07-07-2016Jurica Pavlic
06-07-2016Daniel King
05-07-2016Jonathan Andersson
04-07-2016Daniel Davidsson
Tim Svensson
03-07-2016Västervik - Piraterna 2012
Dackarna - Västervik Kvartsfinal 2012
02-07-2016Tim Gunnar
30-06-2016Vetlanda 49 - Indianerna 39 - Örnarna 35 - Smederna 31 - Dackarna 26 -
Piraterna 25 - Bysarna 24 - Vargarna 22 - Skepparna 13 (1987)
29-06-2016Indianerna 40 - Västervik 50 (1993)
27-06-2016Örnarna D 28 - Nässjö C 25 - Västervik C 19 - Filbyterna C 18 - (Dackarna 18) - Njudungarna E 5 - Vetlanda D 0 (1993)
21-06-2016Västervik 50 - Rospiggarna 40 (1993)
Västervik 48 - Indianerna 42 (1993)
20-06-2016Västervik 48 - Vetlanda 42 (1993)
12-06-2016Västervik 46 - Smederna 44 (1993)
Västervik 46 - Getingarna 44 (1993)
05-06-2016Västervik 43 - Örnarna 47 (1993)
Västervik 44 - Bysarna 46 (1993)
29-05-2016Skepparna 45 - Dackarna 26 - Gnistorna 19 - Njudungarna 18 (1984)
22-05-2016Bysarna B 36 - Vargarna B 28 - Skepparna B 23 - Lejonen B 19 (1984)
15-05-2016FNC Gnistorna 39 - Västervik 51 (2016)
11-05-2016Skepparna 43 - Bysarna 53 (1984)
09-05-2016Skepparna 25 - Gamarna 71 (1987)
07-05-2016Hammarby/Griparna B 29 - Västervik B 28 - Texoil Racers 23 - Kavaljererna 15 (2016)
01-05-2016Danmark 65 - Sverige 25 (2016)
29-04-2016Emil Millberg
William Björling
24-04-2016Vargarna B 31 - Hammarby/Griparna B 27 - Nässjö 19 - Västervik (2016)
17-04-2016Ikaros Smederna 41 - Dackarna 28 - Västervik 26 - Njudungarna 25 (2016)
Peter Karlsson
11-04-2016Fräsarna 36 - Piraterna Lag 1 25 - Getingarna 22 - Skepparna 10 (1995)
Joonas Kylmäkorpi
Mattias Karlsson
Individuella SM Kval (1995)
10-04-2016Sverige 68 - Finland 39 (1995)
Individuella VM GP (1995)
Öppen 80cc (1995)
Rasmus Jensen
09-04-2016Alf Trofast
Team Västervik 32 - Team Vetlanda 31 - Team Conny 29 - Team Dackarna 22 (1995)
Danmark 73 - Sverige 34 (1995)
Valsarna 23+3 - Indianerna 23+2 - Örnarna 20 - Smderna 19 - Västervik 16 - Bysarna 14 - Vetlanda 11 (1995)
03-04-2016Individuella VM GP (1995)
Individuella VM GP (1995)
02-04-2016Håkan Bergström Memorial (1995)
Castrol Cup 80cc (1995)
MC-Tjänst Cup (1995)
Hasse Is Cup 80cc (1995)
28-03-2016Karlstad Open (1994)
27-03-2016Individuella VM Final (1994)
Individuella Junior SM Kval (1994)
Gnistorna 32 - Skepparna 31 - Falkarna 24 - Valsarna 21 - Lejonen/Vetlanda 9 (1994)
MC-Tjänst Cup (1994)
Sverige 23 - Polen 20 - Danmark 17+3 - Australien 17+2 - USA 17+S - Tyskland 16 - England 16 (1994)
26-03-2016Fräsarna 26 - Masarna 24 - Örnarna 21 - Indianerna 18 - Rospiggarna 17 - Skepparna 13 - Gnistorna (1994)
Gringo Cup 80cc (1994)
Eskilstunamästerskapet (1994)
Göteborg Riders 33 - Dunungarna 30 - Gnistorna 25 - Skepparna 16 - Zaags 10 (1994)
Individuella SM Kval (1994)
Individuella SM Kval (1994)
Gnistorna 31 - Valsarna 27 - Gamarna 26 - Hökarna 24 - Skepparna 12 (1994)
Vetlanda Junior Open (1994)
25-03-20162016
Dunungarna 33 - Göteborg Riders 29 - Brassarna 25 - Skepparna 19 - Zaags 12 (1994)
Indianerna 28 - Vetlanda 27 - Smederna 18 - Valsarna 16 - Västervik 15 - Örnarna 14 - Rospiggarna 8 (1994)
Vetlanda 48 - Västervik 42 (1994)
Individuella DM Södra 80cc (1994)
Individuella VM Semifinal (1994)
Individuella VM Semifinal (1994)
England 70 - Sverige 38 (1994)
England 65 - Sverige 43 (1994)
England 75 - Sverige 32 (1994)
22-03-2016KEA Par Open (1994)
Dunungarna 30 - Gnistorna 25+3 - Brassarna 25+2 - Zaags 22 - Skepparna 18 (1994)
20-03-2016Viking Cup 80cc (1994)
Masarna 24+3 - Smederna/Bysarna 24+2 - Rospiggarna 19+3 - Gamarna 19+2 - Skepparna 17 -
Indianerna/Getingarna 12 - Gamarna/Smederna 9 (1994)
Hökarna 29 - Skepparna 28 - Falkarna 25 - Gamarna 18 (1994)
Valsarna 48 - Västervik 42 (1994)
17-03-2016Individuella VM Svensk final (1994)
16-03-2016Skepparna 29 - Gnistorna 26 - Gamarna 24 - Hökarna 21 - Lejonen/Vetlanda 18 (1994)
Brassarna 22+3 - Skepparna 22+2 - Dunungarna 20 - Lejonen 10 (1994)
Vargarna Open 80cc (1994)
15-03-2016Individuella VM Kval (1994)
14-03-2016Indianerna 45 - Västervik 44 (1994)
Individuella VM Kval (1994)
13-03-2016USA 40 - Danmark 38 - Sverige 28 - England 14 (1993)
Karlstad Open (1993)
MC-Tjänst Cup Final (1993)
Göteborg Riders 28 - Dunungarna 26 - Skepparna 23 - Brassarna 23 - Gnistorma 17 (1993)
Skepparna 30 - Göteborg Riders 28 - Målilla 25 - Brassarna 18 - Gnistorna 17 (1993)
SEFF Cup (1994)
Jubileumstävling 20år (1994)
MC-Tjänst Cup (1994)
Skepparna 32 - Lejonen 31 - Göteborg Riders 26 - Gnistorna 17 - Zaags 14 (1994)
12-03-2016Individuella VM Semifinal (1993)
Getingarna 31 - Västervik 28 (1993)
Folkare Open (1993)
Öppen (1993)
Bysarna 47 - Västervik 43 (1993)
Individuella Junior SM Kval (1993)
Individuella Junior SM Kval (1993)
MC-Tjänst Cup (1993)
Individuella VM Final (1993)
Örnarna 44 - Västervik 46 (1993)
Västervik C 24 - Njudungarna E 22 - (Vetlanda 19) - Nässjö C 18 - Filbyterna C 15+3 - Örnarna D 15+2 - Vetlanda D 9 (1993)
Individuella Junior SM Final (1993)
28-02-2016Par VM (1993)
22-02-2016Individuella SM Kval (1993)
Individuella SM Kval (1993)
21-02-2016Individuella DM Södra (1993)
14-02-2016Brassarna 39 - Skepparna 24 - Gnistorna 20+3 - Dunungarna 20+2 - Målilla 16
England 52 - Sverige 56 (1993)
England 60 - Sverige 48 (1993)
England 57 - Sverige 50 (1993)
Individuella Junior VM Semifinal (1993)
Tolba Cup (1993)
MC-Tjänst Cup
Smederna 52 - Västervik 38 (1993)
13-02-2016Västervik - Piraterna 2008
Rospiggarna 47 - Västervik 43 (1993)
Örnarna D 16 - Västervik C 15 - Nässjö C 12 - Vetlanda D 11 - Mariestad 10 - Filbyterna C 10 - Njudungarna E 5 (1993)
Indianerna 23 - Getingarna 22 - Vetlanda 21 - Örnarna 19 - Smederna 17 - Bysarna 13 - Västervik 11 (1993)
07-02-2016Öppen (1993)
Individuella Junior VM Kvartsfinal (1993)
Danmark U21 35 - Sverige U21 27 - Polen U21 27 (1993)
Sverige U21 35 - Danmark U21 30 - Polen U21 24 (1993)
06-02-2016Individuella VM Championrond 3 (1993)
31-01-2016Brassarna 31 - Skepparna 27 - Göteborg Riders 23 - Dunungarna 23 - Målilla 13 (1993)
Individuella VM Championrond 1 (1993)
Individuella VM Championrond 2 (1993)
30-01-2016Q8 Cup (1993)
Individuella VM Kval (1993)
28-01-2016Västervik - Vetlanda 2012 
23-01-2016Danmark U21 - Polen U21 - Sverige U21 (1993)
Danmark U21 - Polen U21 - Sverige U21 (1993)
Piratcupen (1993)
Individuellla Junior VM Kval (1993)
17-01-2016OK Cup (1992)
16-01-2016Skepparna 47 - Vetlanda 43 (1992)
10-01-2016Individuella Junior SM Kval (1992)
06-01-2016Skepparna 39 - Örnarna 50 (1992)
Skepparna 55 - Rospiggarna 35 (1992)
02-01-2016Skepparna 66 - Dackarna 24 (1992)
Skepparna 46 - Getingarna 44 (1992) Uppdaterad
Team LMS 34 - Målilla 29 - Västervik Riders 21+3 - Linköping 21+2 - Örebro 14 (1992)
01-01-2016Team LMS 34 - Målilla 28 - Linköping 25 - Västervik Riders 19 - Örebro 14 (1992) Uppdaterad
Skepparna 57 - Indianerna 33 (1992) Uppdaterad
31-12-2015Vetlanda 46 - Skepparna 44 (1992) Uppdaterad
27-12-2016Skepparna 48 - Bysarna 42 (1992) Uppdaterad
26-12-2015Örnarna 36 - Indianerna 25+3 - Skepparna 25+2 - Vetlanda 22 (1992)
Individuella Junior VM Kval (1992)
20-12-2015Individuella Junior SM Final (1992)
Bysarna 51 - Skepparna 39 (1992)
Linköping 30 - Team LMS 26 - Målilla 25 - Västervik Riders 21 - Örebro 18 (1992)
15-12-2015Indianerna - Skepparna (1992)
14-12-2015Linköping 31 - Team LMS 27 - Målilla 26 - Örebro 23 - Västervik Riders 13 (1992)
Individuella Junior VM (1992)
13-12-2015Danmark U21 33 - Polen U21 29 - Sverige U21 27 - Norge U21 19 (1992)
Team LMS 36 - Linköping 31 - Örebro 18 - Målilla 16 - Västervik 15 (1992)
Dackarna 29 - Skepparna 61 (1992) Uppdaterad
Individuella Junior SM kval (1992)
Folkare Open (1992)
06-12-2015Getingarna 49 - Skepparna 41 (1992) Uppdaterad
Örnarna 24 - Rospiggarna 20 - Bysarna 20 - Indianerna 19 - Vetlanda 18 - Dackarna 16 - Skepparna 9 (1992)
05-12-2015Team LMS 30 - Målilla 30 - Västervik Riders 21 - Linköping 19 - Örebro 18 (1992)
Individuella SM Kval (1992)
Individuella SM Kval (1992)
29-11-2015Danmark U21 36 - Sverige U21 35 - Polen U21 26 - Norge U21 7 (1992)
Sverige U21 39 - Polen U21 33 - Danmark U21 32 - Norge U21 4 (1992)
Örnarna 49 - Skepparna 41 (1992) Uppdaterad
Individuella Junior VM Semifinal (1992)
28-11-2015Sverige 63 - Danmark 44 (1992)
Sverige 68 - Danmark 40 (1992)
21-11-2015Individuella VM Championrond 3 (1992)
Sverige U21 41 - Danmark U21 30 - Polen U21 28 - Norge U21 8 (1992)
Sverige U21 40 - Danmark U21 35 - Polen U21 20 - Norge U21 3 (1992)
Team LMS 32 - Linköping 32 - Västervik Riders 21 - Målilla 19 - Örebro 15 (1992)
Individuella Junior VM Kval (1992)
Rospiggarna 45 - Skepparna 45 (1992) Uppdaterad
Sverige U21 48 - Danmark U21 33 - Finland U21 21 - Norge U21 5, Individuella Junior NM (1992)
15-11-2015Nikolaj Busk Jakobsen
Individuella VM Kval (1992)
Individuella VM Kval (1992)
Team LMS 34 - Målilla 28 - Linköping 25 - Västervik Riders 19 - Örebro 14 (1992)
Individuella VM Championrond 1 (1992)
Individuella VM Championrond 2 (1992) Uppdaterad
14-11-2015Getingarna 55 - Skepparna 35 (1991)
Skepparna 40 - Örnarna 49 (1991)
Danmark U21 36 - Polen U21 33 - Sverige U21 29 - Norge U21 9 (1992)
Danmark U21 35 - Polen U21 30 - Sverige U21 25 - Norge U21 8 (1992)
Italien 48 - Sverige 60 (1992)
Italien 53 - Sverige 55 (1992)
Tvådagarstävling (1992)
Piratcupen (1992)
Västervik Riders 32 - Team LMS 28 - Linköping 26 - Målilla 19 - Örebro 13 (1992)
11-11-2015Dakota North
Skepparna 46 - Bysarna 43 (1991)
Dackarna B 29 - Skepparna B 28 - Eldarna 24 - Tuna Rebels 21 - Filbyterna B 18 (1991)
07-11-2015Joakim Christensen
Skepparna B 36 - Dackarna B 33 - Tuna Rebels 22 - Rospiggarna C 19 - Masarna B 10 (1991)
Skepparna 41 - Getingarna 49 (1991)
01-11-2015Individuella VM Championrond 2 (1991)
Bertil Anderssons Jubileumsrace (1991)
MC-tjänst Cup (1991)
Örnarna 49 - Skepparna 41 (1991)
MC-tjänst Cup (1991)
Internationell (1991)
Västervik - Hammarby 2009
26-10-2015Rasmus Broberg
25-10-2015Öppen (1991)
MC-tjänst Cup (1991)
Filbyterna B 31 - Skepparna B 24 - Tuna Rebels 24 (1991)
24-10-2015Polen U21 41 - Danmark U21 28 - Sverige U21 21 - Norge U21 17 (1991)
Polen A 58 - Sverige B 50 (1991)
Polen A 68 - Sverige B 42 (1991)
Individuella Junior VM Kval (1991)
23-10-2015Freddie Eriksson
20-10-2015Individuella SM Kval (1990)
Individuella Junior SM Semifinal (1990)
11-10-2015MC-tjänst Cup (1990)
Individuella SM Kval (1990)
Individuella SM Kval (1990)
10-10-2015Vargarna 38 - Skepparna 40 (1990)
Skepparna 56 - Vargarna 22 (1990)
Individuella Junior SM Kval (1990)
09-10-2015Skepparna 55 - Filbyterna 35 (1989)
04-10-2015Danmark U21 37 - Sveruge U21 32 - Norge U21 20 - Polen U21 19 (1990)
Danmark U21 40 - Polen U21 26 - Sverige U21 25 - Norge U21 15 (1990)
MC-tjänst Cup Södra (1990)
03-10-2015Skepparna 56 - Lejonen 34 (1989)
Skepparna 40 - Solkatterna 49 (1989)
29-09-2015MC-tjänst Cup (1989)
Joel Andersson
Fredrik Engman
26-09-2015Individuella Junior SM Kval (1989)
Västervik - VMS Elit 2008 (Del 1)
Västervik - VMS Elit 2008 (Del 2)
22-09-2015Skepparna 52 - Eskilstuna 37 (1989)
20-09-2015Skepparna 46 - Griparna 44 (1989)
19-09-2015Skepparna 38 - Smederna 52 (1989)
13-09-2015Skepparna B 44 - Dackarna B 32 - Filbyterna B 29 - Kaparna B WO (1988)
Sverige 69 - Danmark 39 (1989)
11-09-2015Skepparna 64 - Griparna 20 (1988)
30-08-2015Skepparna 51 - Brassarna 33 (1988)
29-08-2015Skepparna 49 - Lejonen 35 (1988)
Skepparna 34 - Rospiggarna 54 (1988)
Lejonen 45 - Skepparna 39 (1988)
22-08-2015Dackarna - Västervik 2008  
16-08-2015Vetlanda 42 - Dackarna 23 - Lejonen 22 - Skepparna 20 (1987)
MC-Tjänst Cup (1987)
Skepparna 30 - Tuna Rebels 54 (1988)
13-08-2015Individuella DM Södra distriket Final 80cc (1987)
Individuella Junior DM Södra distriket Final (1987)
12-08-2015Individuella RM Final 80cc (1987)
Lag RM 80cc (1987)
11-08-2015Skepparna 46 - Lejonen 50 (1987)
Piraterna 51 - Skepparna (1987)
Skepparna - Vargarna - Bysarna - Skepparna (1987)
Öppen 80cc (1987)
Tuna Rebels 56 - Skepparna 40 (1987)
10-08-2015Individuella RM Kval 80cc (1987)
Individuella RM Kval 80cc (1987)
09-08-2015Skepparna 29 - Indianerna - Bysarna (1987)
Lejonen B 31 - Skepparna B 27 - Vetlanda B 27 - Dackarna B 23 (1987)
Västervik - Vargarna 2004
02-08-2015Vetlanda B 40 - Skepparna B 34 - Brassarna B 17 - Dackarna B 17 (1987)
Skepparna 70 - Valsarna 25 (1987)
01-08-2015Vetlanda/Bysarna 33 - Skepparna 30 - Dackarna 28 - Brassarna 17 (1987) Uppdaterad
30-07-2015Skepparna 43 - Rospiggarna 53 (1987)
Solkatterna 48 - Skepparna 48 (1987)
Buster Cup Kval 80cc (1987)
28-07-2015Sverige 47 - Danmark 25 - Finland 21 - Polen 14 (1987)
26-07-2015Gamarna 51 - Skepparna 45 (1983)
Skepparna B 25 - Örnarna B 17 - Vetlanda B 16 - Korparna B 2 (1986)
25-07-2015Öppen A-B (1986)
24-07-2015Öppen A-B (1986)
19-07-2015Öppen Internationell (1985)
Isracing Internordisk (1986)
12-07-2015Skepparna 51 - Piraterna 26 - Korparna 18 - Gnistorna 13 (1985)
Individuella Junior DM (1985)
11-07-2015Vargarna/Piraterna 43 - Vetlanda 38 - Skepparna 33 - Bysarna/Dackarna 6 (1997)
Skepparna 44 - Vargarna/Piraterna 41 - Gnistorna 20 - Bysarna/Dackarna 14 (1997)
Vargarna/Piraterna 43 - Skepparna 38 - Vetlanda 25 - Gnistorna 14 (1997)
Vargarna/Piraterna 49 - Skepparna 34 - Bysarna/Dackarna 24 - Gnistorna 13 (1997)
29-06-2015Team Svelux 50 - Västervik 45 (1997)
Öppen tävling 80cc (1997)
Percy Lundqvist Cup (1997)
14-06-2015Christer Karlsson Memorial (2001)
31-05-2015Individuella VM Championrond 2 (1984)
Individuella Junior SM Kval (1984)
30-05-2015Njudungarna 39 - Dackarna 36 - Skepparna 27 - Gnistorna (1984)
Vargarna B 35 - Skepparna B 28 - Bysarna B 23 - Lejonen B 22 (1984)
Skepparna 40 - Dackarna 55 (1984)
24-05-2015Bengt Janssons Trofé (1982)
23-05-2015Individuella DM Södra Final (1982)
Rospiggarna 36 - Skepparna 59 (1982)
16-05-2015Skepparna B 34 - Vargarna B 61 (1982)
14-05-2015Skepparna B 32 - Njudungarna B 46 (1981)
Sverige 63 - Danmark 45 (1981)
10-05-2015Individuella SM Kval (1981)
Individuella SM Kval (1981)
09-05-20152015
03-05-2015Individuella Junior SM Kval (2000)
Individuella Junior SM Kval (2000)
01-05-2015Sverige 61 - Finland 34 (2001)
Individuella Junior VM Final (2001)
Individuella RM Final 80cc (2001)
26-04-2015Skepparna 56 - Mariestad 27 - Gislaved 25 (2001)
Rospiggarna 50 - Västervik 46 (2001)
Västervik 43 - Rospiggarna 53 (2001)
25-04-2001Mariestad 52 - Skepparna 40 - Gislaved 16 (2001)
Rospiggarna 27 - Valsarna 24 - Vargarna 23 - Indianerna 17 - Smederna 14 - Västervik 12 - Team Svelux 9 (2001)
19-04-2015Dunungarna 31 - Brassarna 25 - Lejonen/Västervik 24 - Gnistorna 23 - Falkarna 17 (2001)
Ulvarna 46 - Skepparna 41 - Njudungarna 20 (2001)
Dackarna 38 - Skepparna 36 - Njudungarna 32 (2001)
Vargarna 40 - Västervik 31 - Indianerna 28 - Piraterna 8 (2000)
Västervik 48 - Vetlanda 47 (2000)
Vetlanda 54 - Västervik 42 (2000)
Mariestad 42 - Vetlanda 30 - Skepparna 17 (2000)
Individuella Junior DM (2000)
Skepparna 37 - Ulvarna 33 - Njudungarna 20 (2000)
Vetlanda 39 - Västervik 36 - Team Svelux 34 - Nässjö 11 (2000)
12-04-2015Individuella VM Kval (2001)
Jawa Cup (2001)
Ulvarna 41 - Skepparna 40 - Gislaved 27 (2001)
Dackarna 37 - Vargarna 36 - Piraterna/Skepparna 34 - Vetlanda/Nässjö 12 (2001)
11-04-2015Smederna 40 - Västervik 30 - Vargarna B 20 - Lejonen 17 (2001)
Västervik 45 - Masarna 28 - Indianerna 25 - Nässjö 10 (2001)
10-04-2015Öppen tävling (1954)
Västervik - Luxo Stars 2005
Luxo Stars - Västervik 2005
19-01-2015

Filbyter Cup (1991)

Individuella Junior VM Final (1991)

 

17-01-2015

Skepparna B 33 - Dackarna B 31 - Tuna Rebels 21 - Filbyterna B 20 - Masarna B 14 (1991)

 

11-01-2015

Bengt Jansson International (1991)

Smederna 55 - Skepparna 35 (1991)

 

09-01-2015

Rospiggarna 60 - Skepparna 30 (1991)

 

05-01-2015

MC-Tjänst Cup (1991)

Sverige U21 67 - Polen U21 41 (1991)

 

31-12-2014

Bysarna 25 - Örnarna 23 - Indianerna 20 - Vetlanda 19 -

Getingarna 16 - Skepparna 13 - Smederna 1 (1991)

Dackarna B 33 - Skepparna B 26 - Rospiggarna C 21 - Eldarna 20 - Filbyterna B 20 (1991)

 

21-12-2014

Individuella SM Kval (1991)

Individuella SM Kval (1991)

 

14-12-2014

Individuella Junior VM Kval (1991)

Uddeholms Cup (1991)

MC-tjänst Cup (1991)

Skepparna 45 - Indianerna 45 (1991)

Skepparna B 34 - Masarna B 27 - Rospiggarna C 20 - Eldarna 19 - Tuna Rebels 17 (1991)

Indianerna 61 - Skepparna 29 (1991)

 

13-12-2014

Bysarna 48 - Skepparna 40 (1991)

Skepparna B 32 - Eldarna 29 - Rospiggarna C 23 - Tuna Rebels 16 - Masarna B 14 (1991)

 

07-12-2014

Individuella Junior VM Nordisk final (1991)

Sverige U21 38 - Danmark U21 35 - Polen U21 23 - Finland U21 11 (1991)

Skepparna 48 - Rospiggarna 41 (1991)

Skepparna 48 - Smederna 42 (1991)

 

30-11-2014

Piratcupen (1991)

Genrepet (1991)

Individuella DM Södra Final (1991)

Skepparna B 34 - Dackarna B 25 - Masarna B - Tuna Rebels 21 - Filbyterna B 15 (1991)

Individuella VM Kval (1991)

Individuella VM Kval (1991)

Buddys Open (1991)

Vetlanda 44 - Skepparna 46 (1991)

 

28-11-2014

Polen A 64 - Sverige B 44 (1991)

 

26-11-2014

Sverige 68 - USA 64 - Ungern 54 - Tyskland 51 (1991)

Polen U21 43 - Danmark U21 32 - Sverige U21 23 - Norge U21 9 (1991)

Anders Thomsen

 

24-11-2014

Eskilstuna/Karlstad 30 - Skepparna 47 (1990)

Individuella Junior SM Final (1990)

Bengt Jansson International (1990)

Individuella SM Fina (1990)

 

22-11-2014

Skepparna 57 - Griparna 21 (1990)

Skepparna B 32 - Griparna B 28 - Filbyterna B 23 - Masarna B 21 - Vargarna B 17 (1990)

Individuella Junior SM Semifinal (1990)

Valsarna 25 - Skepparna 53 (1990)

Skepparna 63 - Kaparna 14 (1990)

Filbyterna B 35 - Skepparna B 30 - Masarna B 22 - Vargarna B 16 - Griparna B 12 (1990)

18-11-2014

Stockholm United 44 - Bysarna 38 - Vetlanda 30 - Smederna 29 - Örnarna 27 - Rospiggarna 25

Skepparna 24 - Indianerna 21 - Dackarna 15 (1990)

MC-tjänst Cup Södra (1990)

 

17-11-2014

Sverige U21 42 - Danmark U21 31 - Norge U21 18 - Finland U21 17

Individuella NM (1990)

 

16-11-2014

Sverige 63 - Danmark 45 (1990)

MC-tjänst Cup Södra (1990)

Danmark U21 36 - Sverige U21 31 - Finland U21 21 - Polen U21 20 (1990)

Sverige U21 42 - Danmark U21 34 - Polen U21 23 - Finland U21 9 (1990)

Skepparna B 33 Griparna B 27 - Filbyterna B 26 - Masarna B 20 - Vargarna B 12 (1990)

 

11-11-2014

Öppen (1990)

Skepparna 62 - Eskilstuna/Karlstad 16 (1990)

 

10-11-2014

Smederna 40 - Skepparna 38 (1981)

 

09-11-2014

Alexander Woentin

Sverige U21 46 - Danmark U21 29 - Polen U21 17 - Finland U21 16 (1990)

MC-Tjänst Cup Södra (1990)

Individuella Junior VM Kvartsfinal (1990)

MC-Tjänst Cup Södra (1990)

 

02-11-2014

Smederna 42 - Skepparna 36 (1980) Uppdaterad

Griparna 33 - Skepparna 45 (1990)

Skepparna 32 - Vetlanda 31 - Dackarna 27 (1990)

 

01-11-2014

Individuella Junior VM Kval (1990)

Skepparna B 29 - Filbyterna B 29 - Masarna B 28 - Griparna B 17 - Vargarna B 16 (1990)

Kaparna 18 - Skepparna 60 (1990)

MC-Tjänst Cup Södra (1990)

Sverige U21 35 - Danmark U21 30 - Polen U21 24 - Finland U21 18 (1990)

Smederna C 39 - Filbyterna C 38 - Skepparna C 20 - Örnarna C 10 (1978)

Smederna 66 - Skepparna 30 (1978) Uppdaterad

 

31-10-2014

Griparna B 34 - Skepparna B 32 - Filbyterna B 20 - Vargarna B 17 - Masarna B 14 (1990)

Skepparna 51 - Valsarna 27 (1990)

 

30-10-2014

Allan Hansen

 

28-10-2014

Krystian Pieszczek

 

27-10-2014

Individuella DM Södra (1990)

Skepparna 59 - Slangerup 31 (1990)

 

26-10-2014

Individuella SM Final (1989)

Piratcupen (1990)

 

25-10-2014

Karlstad 43 - Skepparna 47 (1989)

MC-tjänst Cup (1989)

Skepparna B 26 - Vetlanda C 24 - Smederna C 22 (1989)

Individuella Junior SM Final (1989)

 

24-10-2014

Joel Kling

Filbyterna 41 - Skepparna 49 (1989)

Skepparna 46 - Brassarna 44 (1989)

 

20-10-2014

Lejonen 43 - Skepparna 44 (1989)

Joel Larsson

 

19-10-2014

Individuella SM Kval (1989)

Skepparna B 29 - Smederna C 26 - Skepparna 2 19 - Örnarna C 18 - Vargarna C 15 - Indianerna C 13 - Eskilstuna C 6 (1989)

 

18-10-2014

MC-tjänst Cup (1989)

Jonas Engdahl

Kenny Wennerstam

Västervik - Lejonen (Del 1) 

Västervik - Lejonen (Del 2) 

Skepparna B 25 - Rospiggarna C 21 - Indianerna C 19 - Dackarna C 19 - Eskilstuna C - Griparna B 12 - Bysarna B 11 (1989)

   
15-10-2014

Skepparna B 26 - Vetlanda C - 25 - Smederna C 21 - Dackarna C 19 - indianerna C 16 - Bysarna B 10 - Filbyterna B 7 (1989)

Eskilstuna 61 - Skepparna 29 (1989)

 

14-10-2014

Smederna 57 - Skepparna 33 (1989)

MC-tjänst Cup (1989)

 

12-10-2014

Griparna 46 - Skepparna 43 (1989)

Indianerna 25 - Piraterna 20 - Smederna 19 - Skepparna 18 - Örnarna - Dackarna 17 (1989)

 

11-10-2014

Skepparna 59 - Griparna 31 (1989)

MC-tjänst Cup (1989)

Brassarna 41 - Skepparna 49 (1989)

Öppen (1989)

 

06-10-2014

Vetlanda 47 - Dackarna 33 - Lejonen 15 - Skepparna 13 (1988)

Individuella RM Final 80cc (1988)

 

05-10-2014

Tuna Rebels 49 - Skepparna 32 (1988)

Individuella Junior SM Semifinal (1988)

Skepparna 53 - Brassarna 29 - Dackarna 14 - Gnistorna 12 (1988)

Skepparna B 44 - Vetlanda B 33 - Dackarna B 20 - Filbyterna B 10 (1988)

 

04-10-2014

Individuella DM Södra Final 80cc (1988)

Skepparna 36+3 - Bysarna 36+2 - Örnarna 18 - Getingarna 17 (1988)

 

03-10-2014

Individuella Junior SM Final (1988)

Ricky Kling

 

30-09-2014

Individuella SM Kval (1988)

Skepparna 47 - Brassarna 28 - Dackarna 20 - Gnistorna 13 (1988)

Skepparna 33 - Brassarna 12 - Dackarna 10 - Gnistorna 6 (1988)

Robin Aspegren

 

29-09-2014

Buster Cup Kval 80cc (1988)

Jonas Davidsson

Griparna 45 - Skepparna 37 (1988)

 

28-09-2014

Skepparna 45 - Brassarna 19 - Dackarna 19 - Gnistorna 7 (1988)

Skepparna B 40 - Vetlanda B 35 - Dackarna B 28 - Kaparna B 5 (1988)

27-09-2014

Skepparna 52 - Brassarna 26 - Dackarna 16 - Gnistorna 10 (1988)

MC-Tjänst Cup (1988)

Skepparna 53 - Brassarna 33- Dackarna 19 - Gnistorna 3 (1988)

Skepparna 47 - Brassarna 36 - Dackarna 15 - Gnistorna 8 (1988)

 

26-09-2014

Vetlanda Open U21 (1988)

Brassarna 43 - Skepparna 41 (1988)

 

22-09-2014

Jannes Open (1987)

 

21-09-2014

Skepparna 41 - Gnistorna 28 - Vetlanda/Bysarna 25 - Brassarna 14 (1987)

Skepparna B 46 - Lejonen B 30 - Vetlanda B 22 - Brassarna B 9 (1987)

Skepparna 40 - Gnistorna 30 - Dackarna 28 - Brassarna 10 (1987)

Veterantävling (1987)

 

20-09-2014

Vetlanda B 36 Skepparna 32 - Lejonen B 26 - Brassarna B 14 (1987)

Sverige 49 - Danmark 58 (1987)

Sverige 42 - Danmark 52 (1987)

Skepparna 48 - Solkatterna 48 (1987)

Rospiggarna 68 - Skepparna 26 (1987)

 

09-09-2014

Toyota Cup (1987)

Valsarna 51 - Skepparna 45 (1987)

Öppen (1987)

 

08-09-2014

Vetlanda B 38 - Dackarna B 24 - Lejonen B 23+3 - Skepparna B 23+2 (1987)

Skepparna 31 - Vetlanda/Bysarna 27 - Gnistorna 26 - Dackarna 24 (1987)

Berniel Arvidsson

Gnistorna 36 - Vetlanda/Bysarna 23 - Skepparna 20 - Brassarna (1987)

Vetlanda/Bysarna 33 - Skepparna 30 - Dackarna 28 - Brassarna 17 (1987)

 

07-09-2014

Piratcupen (1987)

 

06-09-2014

Gamarna 51 - Skepparna 44 (1987)

Skepparna 36 - Gnistorna 35  Dackarna 30 - Brassarna 7 (1987)

 

02-09-2014

Vetlanda Open U23 (1987)

 

31-08-2014

Kaparna - Västervik 2001 

Dackarna B 43 - Skepparna B 22+3 - Lejonen B 22+2 - Brassarna B 19 (1986)

Skepparna 39 - Kaparna 24 - Gnistorna 22 - Korparna 22 (1986)

Öppen A-B (1986)

 

30-08-2014

Åke Andersson (Lagledare)

Skepparna 52 - Brassarna 33 - Gnistorna 21 - Kaparna (W.O.) (1986)

Individuella RM Final 80cc (1986)

Öppen A-B (Åkes Cup) (1986)

 

29-08-2014

Skepparna 49 - Tuna Rebels 46 (1987)

Lejonen 63 - Skepparna 33 (1987)

Skepparna 49 - Brassarna 30 - Piraterna 17 - Filbyterna 11 (1987)

Lejonen B 41 - Skepparna B 25 - Dackarna B 23 - Brassarna B 15 (1987)

Skepparna 39 - Piraterna 57 (1987)

Skepparna 59 - Masarna 37 (1983)

Skepparna 27 - Örnarna 22 - Dackarna 22 - Njudungarna 15 - Solkatterna 14 - Vargarna 13 - Bysarna 11 (1983)

Buster Cup Kval 50cc (1983)

Skepparna 46 - Dackarna 50 (1983)

 

28-08-2014

Skepparna 41 - Lejonen 37 (1981)

Masarna - Västervik 2001

Västervik - Masarna 2001 

 

27-08-2014

Dackarna 39 - Skepparna 36 - Njudungarna 18 - Vargarna 15 (1982)

Skepparna 67 - Eldarna 29 (1982)

Njudungarna 34 - Lejonen 29 - Dackarna 19 - Skepparna 14 (1981)

 

25-08-2014

Dackarna 38 - Skepparna 34 - Bysarna 21 - Njudungarna/Brassarna 14 (1981) Uppdaterad

Dackarna 35 - Lejonen 31 - Skepparna 20 (1982) Uppdaterad

Individuella SM Kval (1982)

Individuella SM Kval (1982)

Individuella SM Kval (1982)

 

23-08-2014

Vetlanda B 50 - Skepparna B 33 - Brassarna B - Korparna B (1986)

Flest matcher Uppdaterad

Buster Cup Final 80cc (1986)

Smederna 27 - Vargarna 23 - Skepparna 21 (1986)

Skepparna 40+3 - Gnistorna 40+2 - Brassarna 23 - Korparna (W.O.) (1986)

Skepparna 27 - Smederna 23- Getingarna 22 - Vargarna 20 - Piraterna 15 - Gamarna 10 - Eldarna 6 (1986)

SEFF-mästerskapet 80cc (1986)

Skepparna B 38 - Dackarna B 36 (1981) Uppdaterad

Skepparna 41 - Örnarna 37 (1981) Uppdaterad

Skepparna B 53 - Lejonen B 25 (1981) Uppdaterad

Smederna - Västervik 2005 

 

21-08-2014

Öppen 50cc (1981)

Vetlanda B 39 - Örnarna B 30 - Skepparna B 24 - Lejonen B 14 (1986)

Flest poäng exkl. bonus Uppdaterad

 

18-08-2014

Dackarna - Västervik & Västervik - Rospiggarna 2007 

Smederna 38 - Skepparna 36 - Vargarna 27 - Filbyterna 6 (1986)

Individuella SM Kval (1986)

Skepparna 42 - Brassarna - Kaparna - Korparna (1986)

Skepparna 43 - Brassarna 30 - Korparna 18 - Gnistorna 15 (1986)

 

16-08-2014

Smederna 35 - Bysarna 28 - Skepparna 27 - Filbyterna (1986)

Skepparna 40 - Smederna - Filbyterna - Bysarna (1986)

Vetlanda 51 - Västervik 39 (1993)

 

15-08-2014

Västervik - Masarna 2005 

Vetlanda B 40 - Skepparna B 35 - Lejonen B - Brassarna B (1986)

Smederna 35 - Bysarna 26 - Västervik 26 - Vargarna (1986)

Smederna 44 - Skepparna 29 - Bysarna - Vargarna (1986)

 

12-08-2014

Västervik - Indianerna 2005 

 

11-08-2014

Skepparna 42 - Brassarna 35 - Kaparna 25 - Gnistorna 3 (1986)

Skepparna 36 - Korparna 29 - Brassarna 29 - Kaparna 13 (1986)

Vargarna - Västervik 2004 

VMS Elit - Västervik 2004 

Västervik - VMS Elit 2004 

 

10-08-2014

Morgan Andersson

Dackarna B 42 - Skepparna B 27 - Korparna B 20 - Brassarna B 17 (1986)

Smederna 48 - Skepparna 26 - Bysarna 21 - Filbyterna 11 (1986)

 

09-08-2014

Västervik - Indianerna 2004 

Västervik - Rospiggarna 2004 

Västervik - Piraterna 2004 

Piraterna - Västervik 2004 

Luxo Stars - Västervik 2004 

Västervik - Kaparna 2004 

 

07-08-2014

Västervik - Smederna 2004 

 

06-08-2014

Västervik - Masarna 2004 

Smederna - Västervik 2004 

 

04-08-2014

Skepparna 42 - Korparna 33 - Gnistorna 20 - Kaparna 13 (1986)

Skepparna 37 Vargarna 33 - Bysarna 32 - Filbyterna 2 (1986)

Lejonen B 41 Skepparna B 28 - Brassarna B 21 - Örnarna B 15 (1986)

 

01-08-2014

Individuella SM Kval (1985)

 

28-07-2014

Piratcupen (1977) Uppdaterad

Trickson Cup (1977) Uppdaterad

 

27-07-2014

Korparna 44 - Skepparna 41 - Gnistorna 15 - Pilarna 7 (1985)

Skepparna 1 23 - Njudungarna 23 - Dackarna 23 - Vargarna 20 - Getingarna 16 - Piraterna 12 - Skepparna 2 8 (1985)

Roshamn Cup (1977) Uppdaterad

 

26-07-2014

Piraterna 43 - Skepparna 42 - Gnistorna 15 - Pilarna 8 (1985)

Skepparna B 49 - Dackarna B 37 - Korparna B 17 - Lejonen (WO) (1985)

Kaparna B 43 - Skepparna B 29 - Dackarna B 28 - Korparna B 8 (1985)

Skepparna B 39 - Kaparna B 29 - Lejonen B 25 - Korparna B 13 (1985)

25-07-2014

Smederna 39 - Skepparna 33 - Vargarna 20 - Bysarna 16 (1985)

 

24-07-2014

Västervik - Dackarna 2014 (Del 3) 

 

21-07-2014

Västervik - Dackarna 2014 (Del 2) 

 

20-07-2014

Piraterna 42 - Korparna 36 - Skepparna 27 - Pilarna (1985)

Skepparna 41 - Piraterna 40 - Korparna 15 - Gnistorna 11 (1985)

Individuella VM Kval (1982) Uppdaterad

Västervik - Dackarna 2014 (Del 1)

19-07-2014

Smederna 40 - Vargarna 31 - Skepparna 27 - Bysarna 10 (1985)

Individuella DM Final 80cc (1985)

Individuella RM Semifinal 80cc (1985)

 

18-07-2014

Lejonen B 36 - Dackarna B - Skepparna B 24 - Korparna B 9 (1985)

Smederna 30 - Skepparna 29 - Vargarna 26 - Bysarna 22 (1985)

Smederna 38 - Bysarna 26 - Skepparna 25 - Vargarna 19 (1985)

Öppen (1985)

 

14-07-2014

Västervik Speedway 1997 

 

13-07-2014

2006

Chris Harris

Pawel Hlib

Billy Forsberg

Robert Miskowiak

 

12-07-2014

Sverige 39 - Norge 32 - Danmark 25 - Finland 0 (1970) Uppdaterad

Njudungarna 25 - Filbyterna 25 - Vargarna 23 - Skepparna 9 (1984)

Solkatterna 66 - Skepparna 30 (1984)

 

11-07-2014

Masarna 52 - Skepparna 43 (1984)

Dackarna 41 - Njudungarna 32 - Skepparna 16 - Gnistorna 13 (1984)

Filbyterna 54 - Skepparna 42 (1984)

Västervik - Vetlanda 

 

09-07-2014

Västervik - Dackarna 2011 (Del 1) 

Västervik - Dackarna 2011 (Del 2) 

 

07-07-2014

Piraterna 42 - Skepparna 31 - Korparna 21 - Pilarna 7 (1985)

Juniortävling (1985)

Skepparna 39 - Piraterna 38 - Pilarna 19 - Gnistorna 11 (1985)

Skepparna 45 - Gnistorna 33 - Korparna 24 - Pilarna 6 (1985)

Skepparna B 39 - Dackarna B 29 - Kaparna B 21 - Korparna B 12 (1985)

Filbyterna 26 - Piraterna 22 - Skepparna 18 - Gamarna 18 - Indianerna 17 - Indianerna 12 - Filbyterna 11 (1985)

Getingarna 34 - Smederna 36 (1954)

Isracing (1963) Uppdaterad

 

06-07-2014

Västervik - Vargarna 2005 (Del 2) 

Smederna 41 - Skepparna 31 - Vargarna 25 - Bysarna 8 (1985)

 

05-07-2014

Västervik - Luxo Stars 2002 

Västervik - Vargarna 2005 (Del 1) 

 

04-07-2014

Västervik - Vargarna 2001 

Individuella RM Kval 50cc (1981)

Öppen Internationell (1981)

Öppen Internationell (1981)

Skepparna 58 - Filbyterna 40 (1969)

Yngve Nilsson

Indianerna 43 - Skepparna 35 (1981)

Västervik - Bajen Speedway 2007